Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, Источниче Премудрости и Подателю всякой благости, истинная надежда всем хотящим спастися и в разум истинный приити! Внимая призыву гласа Твоего: «Приидите ко Мне, вси труждающиеся и обремененнии, и Аз успокою Вы», к Тебе, радости вечной, молитвенно преклоняемся, простираем руце наши. Ты, Которого возлюбила и любит смятенная душа наша, благослови нас державною десницею Твоею, как некогда благословлял детей израилевых, и щедротами милосердия Твоего осени нас. Просвети нас светом Божественного учения, дабы мы познали всесвятое имя Твое и путям правым научилися, да не погибнем от дел неправедных.

Очисти сердце наше от всякого лукавствия и похотей вредных, вселись в нас, Владыко, обитай и пребывай в нас, рабах Твоих, неразлучно даже до смерти, дабы мы, ощущая Твое присутствие, всеми силами устремлялись к Тебе, Свету неизреченному и Любви неоскудевающей.

Укрепи волю нашу весь день поучатися заповедям Твоим и непрестанно пребывать в вере, надежде и любви к Тебе, Творцу нашему и Промыслителю, и в любви к ближнему нашему.

Подаждь нам в жизни сей, временной и плачевной, всякое благо и всякую утеху, да славим имя Твое Пресвятое, во Святей Единосущней Троице почитаемое, познаваемое и поклоняемое, ныне и присно и во веки веков. Аминь.