Молитва первая

О, святыя мученицы Минодоро, Митродоро и Нимфодоро! К вам ныне со усердною молитвою притекаем. Умолите убо Господа, да в скорбех и напастех неизреченною благодатию Своею покрыет нас, рабов Своих, и сохранит, и Свою славу, яко солнце незаходимое, зрети да сподобит. Споспешествуйте нам во смиренных молениях наших, да простит Господь Бог грехи и беззакония наша и да помилует нас, грешных, и щедрот Своих да сподобит нас Христос Бог, Емуже славу возсылаем со Безначальным Его Отцем и Пресвятым и Благим и Животворящим Его Духом, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Молитва вторая

О, троице святых мучениц, Минодоро, Митродоро, Нимфодоро! О, тричисленный лик мудрых дев! Вы, презрев всю суетную прелесть по-гибающаго века сего, посвятили сердце свое Жениху Христу. Небесным Хлебом питаемы и сего ради Божественною любовию исполняемы, благодатию Божиею, преложившею ваше кровное родство в союз душ о Христе, неразлучны явилися есте во уединении вашем от суеты мирския и в злостраданиех. И ныне, в чертозех небесных Жениха Христа водворяемы, купно со всеми святыми и со святым праведным Иоанном Кронштадтским, явившим нам пример вашего восхождения в Горняя, молитеся о всех нас, имена ваша на помощь призывающих! О, святыя девы-мученицы! Явльшияся в нынешняя последняя времена в России, последнем оплоте Православия, видите, яко враг-супостат возвел богоборчество, его дух исполняет сердца многих пастырей, не допускающих паству соединятися со Христом, лукаво и лицемерно уводя от пищи райския — Хлеба Небеснаго, дабы все наши подвизи в деле спасения души обратишася в суету. Ваша лица да возбудят в нас желание крайнейшее всем сердцем взыскати Господа, всею мыслию возлюбити Христа. А ваша молитвы да низведут на нас, погибающих, сугубую милость Божию и силу, да обрящем Царствие Божие нашими сердцами и да удержим любовь Христову в душах наших. Помолитеся, святыя девы-мученицы Минодоро, Митродоро, Нимфодоро, да всяк, иже искренне призовет вас, спасется ими же Господь веси судьбами! Аминь.

Молитва третья

О, святыя мученицы Минодоро, Митродоро и Нимфодоро! Вы есте адаманты веры и чистоты, ради Христа страшная мучения претерпев-шия, своя юныя жизни не пощадившия и стойкостию безжалостныя палачи изумившия. К вам, любвеобильные сестры, аз, раб Божий имя рек, смиренно прибегаю: умолите Господа нашего Иисуса Христа в сражениях и минуты затишия оградити моих товарищей и меня Его неизреченною благодатию. Да избавит Он нас от бесов смердящих, от смерти лютыя и раны неизлечимыя, от глада, потопа и болезни и от плена позорнаго. О, многострадальныя девы, по вашим молитвам да сохранит милостивый Господь наших отцов и матерей, жен и детей, наших дорогих и любимых от скорбей и печалей. Да послет им смирение и терпение и не охладит их любовь к нам. Да подаст им постоянную горячую молитву о нашем благополучнем возвращении домой. Боже правый, избави нас от беззаконий и прегрешений, вольных и невольных. Помози нам достойно исполнити свой долг — ограждати родную землю от зла. Дай нам силы нести людем правду, мир и любовь. Тебе, Господи, спасающему и милующему, славу возсылаем, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.