По благословению настоятеля Спасо-Парголовского храма
протоиерея Романа Ковальского

9 июня в 8:30

в нижнем приделе Архистратига Михаила
будет отслужена

Божественная Литургия с общенародным пением.

Желающих петь Ирина Ивановна просит ознакомиться с прилагаемыми ниже богослужебными текстами и иметь эти тексты с собой.

Тропарь воскресный, глас 6-ый

Ангельския силы на гробе Твоем,/ и стрегущии омертвеша;/ и стояше Мария во гробе,/ ищущи пречистаго Тела Твоего;/ пленил еси ад, не искусився от него;/ сретил еси деву, даруяй живот./ Воскресый из мертвых,// Господи, слава Тебе.

Тропарь Вознесения, глас 4-ый

Вознеслся еси во славе, Христе Боже наш,/ радость сотворивый учеником/ обетованием Святаго Духа,/ извещенным им бывшим благословением,// яко Ты еси Сын Божий, Избавитель мира.

Тропарь отцов, глас 8-ый

Препрославлен еси, Христе Боже наш,/ светила на земли отцы наша основавый,/ и теми ко истенней вере вся ны наставивый,// Многоблагоутробне, слава Тебе.

«Слава» - кондак отцов, глас 8-ый

Апостол проповедание, и отец догматы,/ Церкви едину веру запечатлеша,/ яже и ризу носящи истины,/ исткану от еже свыше богословия,// исправляет и славит благочестия великое таинство.

«И ныне» - кондак Вознесения, глас 6-ый

Еже о нас исполнив смотрение,/ и яже на земли соединив небесным,/ вознеслся еси во славе, Христе Боже наш,/ никакоже отлучаяся, но пребывая неотступный,/ и вопия любящим Тя:// Аз есмь с вами, и никтоже на вы.

Прокимен, глас 4-ый

Благословен еси, Господи Боже отец наших,/ и хвально и прославлено Имя Твое во веки.

Причастен – воскресный и отцов:

1. Хвалите Господа с небес, хвалите Его в вышних.

2. Радуйтеся, праведнии, о Господе, правым подобает похвала. Аллилуиа.